Čestitka povodom Dana Hrvatskog autokluba

Poštovane, poštovani,

svim našim članovima, udruženim autoklubovima i zaposlenicima ovim putem čestitamo prvi lipnja, Dan HAK-a.

Na današnji dan, pred 112 godina, u Zagrebu je osnovan Prvi hrvatski automobilni klub. Skupina zaljubljenika u automobile osnovala je udrugu čiji su si članovi međusobno pomagali, koja je brinula o njihovim potrebama i štitila njihove interese, a Hrvatski autoklub i danas slijedi iste vrijednosti i ciljeve.

Hrvatski autoklub svojom je poviješću obilježio povijest automobilizma u Republici Hrvatskoj. Danas je, kao i tijekom cijelog svog postojanja, oslonac vozačima i svim sudionicima cestovnog prometa te udruga koja im na putovanju omogućuje sigurnost, mobilnost i informiranost.

Kao jedna od najbrojnijih udruga građana u Republici Hrvatskoj unaprjeđuje osnovne djelatnosti članstva i pomoći na cesti, usavršava obnašanje povjerenih mu javnih ovlasti te sustavno djeluje na povećanju cestovne sigurnosti.

S poštovanjem,
Glavni tajnik
Željko Mijatović, dipl. oec.
Predsjednik
Slavko Tušek, dipl. ing.


Repozitorij